5.1-es Dolby hangzás LG mobilokon

A Dolby és az LG bemutatja a Dolby Mobile legújabb változatát a koreai gyártó okostelefonján.

Kategóriák: Mobil, Mobil, Életmód

Szerző: nonstop MOBIL 2010. február 16.

A 2010-es GSMA Mobil Világkongresszuson az LG Electronics és a Dolby Laboratories első ízben mutatta be nyilvánosság előtt az 5.1 csatornás surround hangzást mobiltelefonon, amelynek alapja a Dolby Mobile technológia és egy LG Android operációs rendszerű okostelefon.

 

„A mobil iparág egyik vezetőjeként az LG arra törekszik, hogy olyan funkciókat kínáljon telefonjaiban, amelyek még magasabb szintű felhasználói élménnyel szolgálnak ügyfeleinek. Mi sem példázza jobban törekvésünket a multimédia- és okostelefonok teljesítményének javítása terén, mint ez a fejlesztés. A Dolbyval együtt bízunk benne, hogy ez új mércét jelent mind a mobileszközök, mind a mobil iparág egészének hangminőségét illetően" - mondta Dr. Skott Ahn, az LG Electronics Mobile Communications Company elnök-vezérigazgatója.

 

 

lg_dolbysigning.jpg
 

 

Az LG és a Dolby  együttműködése 2008-ra nyúlik vissza

 

A Dolby Mobile olyan audioplatform, amelynek célja, hogy gazdag, telt hangzást, és ezáltal sokkal nagyobb élményt nyújtson. A Dolby Mobile legújabb változata ma már 5.1 csatornás surround hangtámogatást is nyújt.

 

„Nagy örömünkre szolgál, hogy az LG-vel közösen egy Android operációs rendszerű okostelefonon mutathatjuk be a Dolby mobiltelefonokra kifejlesztett újításait. A Dolby Mobile kitágítja a mobil szórakoztatás lehetőségeit, és a moziban tapasztalható gazdag hangélményt nyújtja a felhasználóknak, bárhol is legyenek" - mondta Ramzi Haidamus, a Dolby Laboratories értékesítési és marketing részlegének elnökhelyettese.

 

Az LG és a Dolby 2008 júliusában bejelentett stratégiai együttműködéséből már 20, továbbfejlesztett hangzású modell született, amelyek már kaphatóak, vagy még fejlesztés alatt állnak.

Cimkék: dolby, LG, Android, 5.1, mwc2010
Mobil

Mobil videó

Kapcsolódó galéria

Írja le gondolatait a témáról!

Név:
Kód:

PcGuru 2010-02-16 16:29:37

Kedves szerkesztő úr, vagy aki az ilyen címeket kitalálja! Nem a telefon szólal DD 5.1 hangzással, egyszerűen csak arról van szó, hogy megfelelő külső periféria csatlakoztatása esetén, a DD 5.1 hangformátumok pl. (AC3) lejátszására alkalmassá tették. Csókoltatom önöket!

Legfrissebb hozzászólások

Bemutatkozott a Nokia Lumia 900
"Se baj mi Magyariak meg leszünk nélküle túl éljük,ha nincs ami kincs?? "

2012-02-03 08:58:38

Telenor Hipernet - mennyire szuper a...
"Hm nos fenti dolgok szépek,csak drágák a felhasználoknak!Amugy EDGE -t sem..."

2012-02-02 11:23:05

SwitchMe: egyszerű, de hasznos...
"Bocsi.Android Market röl ,fizetös alkalmazásokat letölteni csak \bank..."

2012-02-01 12:29:07

SwitchMe: egyszerű, de hasznos...
"Bocsi de letöltés után a Huawei IdX3(U8510) tip,Vodás kaszlin semmit sem..."

2012-01-31 15:26:30

Mire figyeljünk laikusként a...
"Igaz.mert minek a sok sallang,bigyo ha felét sem használja,ismeri az átlag..."

2012-01-31 15:23:47

Közvélemény

Tervezi táblagép vásárlását a közeljövőben?

Nem, mert már vettem egyet.
Nem tervezem, mert nem látom értelmét, nem tudnám mire használni.
Igen, feltétlenül, nagyon érdekel ez a kategória!
Nem, teljesen hidegen hagy a dolog.